Hopp til innhold
Sticos logo
Logg inn
Nettkurs

Risikovurdering av kunder

Dette kurset gir deg kontroll og den kunnskapen du trenger for å utarbeide og se verdien i en godt utført risikovurdering.

Nettkurs
meta-hours
1.5 timer

Dette lærer du

Kurset sier noe om hva en risikovurdering er, hvorfor den gjøres og hvilken verdi den kan ha for regnskapsforetaket og dens kunder. Vi ser på det totale risikobildet en kunde representerer. Risikovurdering av hvitvasking er også en del av dette bildet. I dette kurset bruker vi oppgaver for å synliggjøre viktigheten av å løfte blikket opp av sjekklister og maler når risikovurderingen skal utføres.

  • Styrker og fallgruver ved bruk av maler og sjekklister
  • Risikoen ved det du ikke visste at du ikke visste
  • Hvordan kan risikovurdering bidra til verdiskapning

Etterutdanning

Regnskapsfører

Regnskapsføring 1.5 timer

Revisor

Annet 1.5 timer

Nettkurs

Nettkursene er interaktive kurs med en variasjon av tekst, video og spørsmål underveis. Dette gjør kurset engasjerende og gir deg god læringseffekt. Kurset kan gjennomføres på både PC, nettbrett og mobil. Kursbevis lagres automatisk i kursplattformen.

Kursholder

Hans Olav
- Hans Olav Sekkeseter har bakgrunn som revisor. Han har lang erfaring med rådgivning innenfor finansregnskap, regnskapsfører- og hvitvaskingsregelverket, og har flere års erfaring med kurshold innenfor disse feltene.


Kvalitetssikring

Kurset ble sist gjennomgått av våre fageksperter 24.03.2025.

Lurer du på noe? Kontakt oss.

Pris:
NOK 2 344 kr
ekskl. mva.
Kurs­abonnement:
Inkludert
Hvis du planlegger å ta flere enn 3-4 kurs i løpet av året anbefaler vi kursabonnement.
Allerede abonnement? Logg inn